Новости семинарской жизни

11.12.2017. Служение ректора: память иконы Божией Матери «Знамение»

05.12.2017. Богослужение в семинарии на праздник Введение во храм Пресвятой Богородицы

03.12.2017. Неділя 26-а по П'ятидесятниці

22.11.2017. В день свята Собору всіх Небесних сил Єпископ Серафим очолив богослужіння в селі Лосятин

20.11.2017. Неділя 24-та по П'ятидесятниці

10.11.2017. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преп. Іова Почаївського

05.11.2017. Богослужіння в день Казанської ікони Богоматері

30.10.2017. Неділя 21-а по П'ятидесятниці

26.10.2017. В Киеве состоялась конференция: «Духовное и светское образование: история взаимоотношений – современность – перспективы»

24.10.2017. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Волинським святим

23.10.2017. Служіння ректора: пам'ять св. ап. Іакова Алфеєва та святих отців VII Вселенського собору

15.10.2017. Богослужіння на Покров Пресвятої Богородиці

09.10.2017. Вихованці 4-го класу ПДС відвідали святині Києва

01.10.2017. Воскресне богослужiння в семiнарiї

30.09.2017. Свято на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в кафедральному соборі Тернопільської єпархії

27.09.2017. Свято Воздвиження Хреста Господнього в семiнарiї

25.09.2017. Єпископ Серафим очолив воскресне богослужіння

Оксентюк Михайло

Проповідь на тему: «Наша душа – ясла для Богонемовляти»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 «Христос раждается, славите: Христос с небес, срящите: Христос на земли, возноситеся…» саме такими словами наша Свята Православна Церква сьогодні починає налаштовувати нас для зустрічі з Богомладенцем. За прикладом Божої Матері, яка сьогодні вводиться в храм для того,щоб стати достойним кіотом для носіння в собі нашого Спасителя і Його народження. Про цю подію не згадується в канонічних Євангеліях, але говориться в Церковному Переданні.

 Коли Діві Марії виповнилось 3 роки, її праведні батьки Іоаким і Анна виконують обіцянку дану Богові, про яку ми всі з вами знаємо. Зібравши родину і знайомих, одягнувши Пречисту Марію в кращі вбрання, зі співанням святих пісень і свічками привели Її в Ієрусалимський храм. Там зустрів Богоотроковицю первосвященик з багатьма священниками. До храму вело 15 високих сходинок. Здавалось, маленька Марія не могла би Сама піднятись по цих сходах. Але як тільки Її поставили на першу сходинку, з допомогою сили Божої, Вона швидко подолала всі сходинки і ступила на верхню. Де Первосвященник Захарія бере Дитину за руку і по натхненню Св. Духа, вводить Пресвяту Діву в Святая святих, де Вона очищається від первородного гріха. У храмі всі дивувались цій події, тому що в Святая святих міг входити лише первосвященик і то раз у рік для того, щоб принести жертву Богу.Праведні Іоаким і Анна, віддавши Дитя волі Отця Небесного, повернулись додому. А Преблагословенна Марія залишилась при храмі.

 Великою тайною покрита земне життя Пресвятої Богородиці від дитинства і до вознесіння на небо. І також Її життя при Ієрусалимському храмі залишається таємницею. «Якби хтось запитав мене, - говорив блаженний Ієронім, - як проводила юність Пресвята Діва, - я відповів би: це відомо лише Богу і Архангелу Гавриїлу, невідступному її охоронцю». Але в Церковному переданні збереглось свідчення, що під час перебування Пречистої Діви в Ієрусалимському храмі вона виховувалась в крузі благочестивих дів, читала Святе Письмо, займалась рукоділлям, постійно молилась і виростала у любові до Бога. Тобто вона відреклась від земних благ і предалась повністю в Руки Божі. І результатом Її виховання є те, що вона була достойна вместити Невместимого.

 Зараз ми з вами вступили на поріг Різдвяного посту, щоб підготуватися до прийняття Богомладенця. Саме в цей період Церква постановила святкувати Введення Божої Матері у храм для того,щоб ми могли побачити як потрібно готуватися до такої великої зустрічі. Тому ще різдвяний піст можна порівняти із життям Божої Матері при Ієрусалимському храмі, як маленька Марія виховувалась і стала достойною, щоб через Її народився Богомладенець, так і ми під час цього посту повинні очиститись так, щоб прийняти Сина Божого у наші душі.

 Ми знаємо багато випадків з історії, які не приймали Сина Божого або взагалі противились Йому. Так Ірод убив 14 тис. невинних немовлят, тому що хотів вбити Сина Божого, духовні вожді єврейського народу розіп'яли Іісуса Христа через заздрість і до наших днів є люди, які гонять Спасителя у лиці Його Церкви…і ми всі прекрасно розуміємо,що такої участі ніхто із нас не бажає.

 А щоб не бути такими, як ті люди, ми повинні уподібнитись Божій Матері,стати рабами Господніми, мати чистоту духовну. Подвиг Отроковиці підтверджує і прп. Авва Моісей він говорить, що чистота духовна здобувається постами, молитвою,"отшельничеством", роздумами над Св. Письмом. А Іоанн Кронштадскій доповнює для очищення душі потрібні великі труди, часті сльози покаяння, постійна внутрішня молитва, смирення,читання Слова Божого і житія святих, але головне це часта ісповідь і Причастя… роздуми про те,якою людина була створена…про образ Божий в нас… про те, що Господь за нас був розп'ятий на Христі, про заповіді дані нам Господом і завжди мати пам'ять смертну…

 Дорогі браття та сестри,тож давайте будемо слідувати прикладу Пресвятої Діви Марії, а також дотримуватися настанов св. отців, очистимо свою душу, щоб не стати нам тими жителями тогочасного Вифлиєму, які закрили двері для народження Богонемовляти. А будемо тими яслами, у яких і народиться Син Божий. Будемо прославляти Його, навчатися Його істинам і вознесемося з Ним в Царство Небесне. Амінь.

Оксентюк Михайло

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин