Волкотруб Денис

Проповідь на тему:«Апостольське служіння у проповіді слова Божого»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 В сьогоднішній день Свята Православна Церква згадує пам'ять святого апостола Іакова Алфєєва із числа 12-ти апостолів, які стали «сіллю землі», «світлом світу» (Мф. 5:13-14). Обрав собі в учнів Господь простих і благочестивих людей, щоб послати їх на проповідь Євангелія у світ(Мф. 10:3) (Мк.3:15) (Лк.6:15). А для того, щоб ця проповідь була успішна, Господь дає їм владу і силу зцілювати хворих, і творити різні чудеса, тим самим, ще більше утверджує в них і в народі внутрішнє переконання у діевосьті силі слова Божого.

 Саме слово «апостол» означає посланець, який посланий свідчити про Христа, це свідчення наповнене Благодатію Божою заклав фундамент на якому зараз стоїть вся вселенська Церква.

 Апостол Яків був одним з числа дванадцяти апостолів, самовидцем і слугою Христовим, проповідником Його таїн і Його чудес. Прийнявши з іншими апостолами Святого Духа, який зійшов на них у вогнених язиках, він відправився до язичників проповідувати Христа і наставляти заблудших на шлях спасіння. Розпаливши своє серце ревністю по Бозі він палить терня безбожництва, сокрушає ідолів, лікує різні недуги, відганяє від людей духів нечистих, безліч людей приводить до Христа.

 Як говорить нам Святе Писання і Передання, проповідь про Христа в апостольський час була важкою і небезпечною справою, і майже завжди закінчувалась мученицькою кончиною. Так і святий апостол Іаков був удостоєнийчерез розпяття сподобляючись і у цьому своему вчителю Господу Іісусу Христу

 Ми часто помічаємо, що ми проживаємо біля людей, які піклуються лише про земні блага. А ти знаєш і розумієш, що християнин повинен жити насамперед для життя небесного. Все життя повинно бути направлене для пошуку Бога та служіння Йому. Знаючи це, ми піклуємося про духовне удосконалення.

 Усе робиш з вірою і молитвою, стараєшся бути працелюбним, чесним та піклуєшся про сім’ю. І цим ти подаєш приклад іншим, будучи прикладом доброго без слів.

  Якщо ми не живемо так - проповідь не ведем, хоч і називаємось зовні християнами. Так до Христа дехто говорив: ось Мати Твоя і браття Твої стоять надворі, бажаючи розмовляти з Тобою. Він же сказав у відповідь: хто Мати Моя і хто брати Мої? І показавши рукою Своєю на учнів Своїх, сказав: ось мати Моя і брати Мої, бо хто буде виконувати волю Отця Мого Небесного, той Мені брат, і сестра, і мати.(Мф.12:47-50)

 Дорогі браття та сестри , апостол, маючи ревність до проповіді, сміливо розповсюджував Слово Боже серед невіруючих, та навертав їх до істинної віри, а ми, перебуваючи в цій вірі, іноді вважаємо за непотрібне жити по законах віри, не прислухаємося до настанов пастирів, не дотримуємось постів, встановлених святоюЦерквою.

 Взираючи на праведне життя апостола Іакова давайте вести проповід і боротись зі своїми гріхами, без ропоту нести наш життєвий хрест, пам'ятаючи що в порівнянні з апостольським, він набагато легший. Амінь.

Волкотруб Денис

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин