Новости семинарской жизни

08.01.2016. Різдвяне богослужіння у Почаївській Семінарії

02.01.2016. В Почаївській семінарії відбувся щорічний з'їзд молоді

01.01.2016. Почаївська семінарія відсвяткувала день пам'яті преп. Амфілохія Почаївського

05.12.2015. Ректор семінарії єпископ Нафанаїл на свято Введення до храму Пресвятої Богородиці звершив Літургію

11.11.2015. 10 листопада в Почаївській семінарії відбувся урочистий акт

10.11.2015. Почаївська семінарія відсвяткувала день пам'яті преп. Іова Почаївського

09.11.2015. Состоялись торжества по случаю 400-летия основания Киевских духовных школ

07.11.2015. Семінарський хор взяв участь у святкуванні ікони Божої Матері у Кременці

01.11.2015. Почаївську семінарію відвідав хор Свято-Успенської Києво–Печерської Лаври

23.10.2015. Почаївська семінарія звершила богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

Проповідь в день пам'яті новомучеників

Во ім'я Отца і Сина і Святого Духа!

 Земля на якій ми живемо, - це місце вигнання, терпіння і повсякденної боротьби зі злобою диявола і світу. Переможцями у цій боротьбі стають люди, сильні духом, які вміють панувати над собою, а при потребі не вагаються навіть життя своє віддати для високих цілей. Такими героями є новомученики і ісповідники землі нашої, які претерпіли страждання та мученицьку смерть за Христа, в 20 столітті від рук безбожної влади, пам'ять яких сьогодні святкує Свята Православна Церква.

 Вони, подражаючи небесному Отцю, який настільки возлюбив світ, що віддав для його спасіння Сина Свого Єдинородного, віддали і своє життя за друзів своїх, тобто за Церкву Христову, щоб зберегти спасительну православну віру, для нащадків, тобто для нас з вами.

 Ми святкуємо сьогодні один із самих великих днів нашої церкви – в день коли згадуються всі мученики, ісповідники, всі ті, які на нашій землі, не тільки життя посвятили Богу, але залишилися вірними до смерті, життя і смерть віддали в його славу. Вони являються славою землі нашої, які так повірили Христу, так віддали себе в Його руки на служіння, що навіть до смерті залишися вірними. Їх пам'ять ми повинні звершувати не тільки для того, щоб за них радіти, щоб дивитися на них, а й тому, щоб побачивши їхнє життя, старатися стати подібними їм, віддати своє серце, віддати всоє життя для служіння Богу, який нас навчив такої любві. Багато християн за ім'я Господне знаходилися в тюрмах і лагерях, але зберігали віру у Христа Спасителя.

 Новомученники – вони розлюбили Господа і своїх ворогів, переносячи від них гоніння, але не ненавиділи їх, одним з таких був священомученик Володимир митрополит Київський, коли з приходом в Київ гражданської війни і захватом більшовиками міста почалися крадіжки і насилля, 25 січня 1918 року, озброєнні люди ввірвалися в покої митрополита, і після знущань над ним вивезли за стіни лаври і розстріляли. Перед смертью архіпастир звершив молитву, благословив своїх вбивців сказавши: Господь вас да простит, і був розстріляний. Він поступив по прикладу самого Спасителя якого поносили, хулили, били, плювали, розіп'яли, але Спаситель не злопамятствува, не гнівався, але і на Хресті помираючи молився за согрішающих: « Отче! Прости им, бо не знають що роблять». (Лк: 23- 34).

 Мученики научають нас любові до своїх ворогів, по слову Євангелія: « Любіть ворогів ваших, благословляйте тих, хто проклинає вас, добро творіть тим, хто ненавидить вас і моліться за тих, хто кривдить і гонить вас». ( Мф. 5:44).

 Святкуючи пам'ять святих новомучеників, ми свідчимо про те що справді врата адова не переможуть Церкву Христову. Ми молимся святим щоб в час випробувань нам дана була така ж мужність.

 Багатьом приходилось не тільки переносити страждання за смерть своїх близьких, але часто вимагалося публічне відречення від них. Людина повинна написати в газету про відречення від батька священика, а якщо це дитина, то від неї вимагалося, щоб вона відріклася від батьків, від віри і від Бога перед усім класом- але були стійкі.

 В одній школі, вчителька сказала: пишем диктант « Суд над Христом», один хлопчик відклав зошит в сторону і мовчки сидів, вчителька запитала: чому ти не пишеш? А він каже: я, таке писати не буду, вона говорить: бігом пиши , я не буду. Я тебе зарас до директора поведу, а він говорить: як хочете. Коли його привели до директора він подивився на нього а, в нього у глибині душі була віра в Бога. І говорить: дитино велика в тебе віра іди з Богом.

 Тому послідуєм браття і сестри, важким але правильним шляхом, і в нашому житті будем подражати тим кого ми сьогодні прославляєм . Будемо бодро, зі смиренням і радістю нести свій життєвий Хрест, з твердою вірою що з нами Бог і ніхто на нас, не будемо унивати, духовно слабнути адже у нас багато молитвеників за нас. Підемо за Христом по їхньому прикладу будемо подражати їм молитися усердно, щоб Господь допоміг до посліднього нашого вздоху прославляти Його, служити Йому, і пройшовши поприще цього короткого життя, наслідувати вічне блаженне життя в Царстві Небесному. АМІНЬ.

Лунгул Iлля

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Если попечалуешь о грехах или умилишься, или прослезишься, или воздохнешь, воздыхание твое не утаится от Него: "Не таится 6о от Него, — говорит св. Симеон, — капля слезная, ниже капли часть некая". А св. Златоуст глаголет: "Аще посетуеши точию о гресех, то приимет Он в вину твоего спасения".

Преподобный Моисей Оптинский