Новости семинарской жизни

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

18.04.2015. Митрополит Сергий возглавил вечернее богослужение в Почаевской семинарии

13.04.2015. Пасхальне богослужіння в Почаївській семінарії

07.04.2015. В Почаївській семінарії на свято Благовіщення Пресвятої Богодиці звершили святкову літургію

29.03.2015. На свято Похвали Божої Матері в Почаївській семінарії звершили таїнство Єлеосвячення

Проповідь на тему: «Суть спасіння»

Во ім'я Отца і Сина і Святого Духа!

 У неділю перед святом Воздвиження Честного Хреста Господнього Церква пропонує нам Евангліє , де згадується про велике і безмірне благодіяння , яке нам зробив Господь, благодіяння, яке перевершує всі інші і ні з чим не може зрівнятися – це позбавлення нас від вічної смерті і влади диявола через хресні страждання і смерть Єдинородного Сина Божого. " Тако бо розлюби Бог мір, яко і Сина Своєго Єдинородного дал єсть, да всяк верующий в Онь не погібнет, но імать живот вечний».

 Христос називається Спасителем, а всі ми, хто віруємо у Нього і стараємось жити по Його заповідям, називаємось христинами. Проте, чи розуміємо ми від чого саме нас спасає християнство? Наприклад, зрозуміло, що коли під час пожару говорять –«спасайся», то потрібно втікати щоб не згоріти, тут довго не роздумують. А от християнство вже ХХ століть говорить людині –«спасайся», проте вона і не думає щось робити, а рівно душно розмірковує і нікуди не поспішає. Мабуть, це через те, що не знають або не розуміють від чого саме потрібно спасатися.

  Євангеліє говорить, що «всякий, віруючий у Нього, не загине, а отримає життя вічне», проте християни все таки вмирають, в існування смерті ніхто не сумнівається. Смерті всі бояться і намагаються від неї позбавитись, навіть самогубці не бажали б її якщо б їх хтось звільнив від тих страждань, які вони переносять.

 Бог створив людину безсмертною, проте вона втратила цей дар згрішивши, і як результат смерть почала панувати над людьми. Отож, причина смерті – гріх. Якщо б ми розуміли, що таке гріх, то спішили б звільнитися від нього, подібно раненій людині, яка не роздумує довго, а хоче по швидше звільнитися від неприємного відчуття болю. Проте, від гріхів ніхто не кричить і не поспішає звільнятися, каються, воздихають і знову грішать. По розумінню людей, гріх- це заборонений плід, який має певну приховану насолоду, яка спокушає людину, проте, гріх, а точніше його наслідки – це ті недостаткине достатки, які може побачити кожен з нас: це ті хвороби і нещастя, які нас супроводжують протягом усього життя. Гріх у всіх перед очима і кожен має можливість у ньому розібратися. Всі стараються позбавитися від цих наслідків, але мало хто догадується, що від гріха і його наслідків спасає нас християнство, а саме - життя згідно тих духовних законів(заповідей), які воно пропонує, подібно фізичним, які створив Господь і порушення, яких приводить до негативних наслідків.

 Всі ми у пасхальний період чуємо переможні пісні про Воскресіння Христове, але в теперішній час ці пісні, за зміст, яких люди колись йшли на мученицьку смерть, слухають і звертають увагу не на їх значення, а насолоджуються тільки мелодією. Всі ми чуємо – «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть поправ і сущим в аді життя дарував», але смерть все таки панує над людьми. В чому причина?

 У нашому матеріальному світі існує дві смерті(два її види): смерть природна, якою мали б вмирати всі люди і смерть не природна, якою вмирають майже всі люди. Та смерть, яку ми бачимо майже кожен день, яка починається хворобами, супроводжується муками і наводить страх, перетворює тіло людини у труп із неприємним запахом – смерть неприродна. «Смерть грешников люта и ненавидящего праведного прегрешат»(Пс33,32). Існує смерть природна, перехід цей безболісний, без мук, людина перебуває весь час при своєму розумі, відчуває, що кінець приближається, але не відчуває страху, а тільки спокій, подібно, як після важкого робочого дня людина відходить до сну. «Честна пред Господом смерть преподобних Его»

 Христос переміг(поправ) смерть неприродну і дає можливість досягати природної смерті, радісного переходу до іншої форми буття. Саме від гріха і смерті люди спасаються силою Господа Іісуса Христа і цією силою наділена ієрархія нашої Церкви. Як доказ цього можуть послужити мощі преподобних отців наших.

 Отже, розуміючи велику милість Бога до нас і причину її – любов, постараємось бути вдячними Господу своїми справами, думками і словами. Саме подяка встановлена у вигляді особливого молитовного таїнства – це Свята Євхаристія(перекл. - благодареніє) або Безкровна Жертва, Яка приноситься «за всіх і за вся» і ми повинні брати участь у цьому таїнстві через присутність у храмі або здійснюючи його, причащаючись Тіла і Крові Христової щоб і нам наслідувати вічне життя у Царстві Небесному, яке нам обіцяв господь, сказавши: «Ядий Мою Плоть і піяй Мою Кров імать живот вечний і Аз воскрешу его в последній день. Амінь!

Гаталевич Володимир

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин