Новости семинарской жизни

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

18.04.2015. Митрополит Сергий возглавил вечернее богослужение в Почаевской семинарии

13.04.2015. Пасхальне богослужіння в Почаївській семінарії

07.04.2015. В Почаївській семінарії на свято Благовіщення Пресвятої Богодиці звершили святкову літургію

29.03.2015. На свято Похвали Божої Матері в Почаївській семінарії звершили таїнство Єлеосвячення

Видрич Павло

Проповідь в день усікновіння глави Іоанна Хрестителя

Во ім'я Отца і Сина і Святого Духа!

 Сьогодні наша православна церква згадує блаженну кончину Предтечі і Хрестителя Господньго Іоанна. Зазвичай коли пам'ять великого святого співпадає з пісним днем, піст послаблюється, але сьогодні вийняток, бо до нашого торжества приєднується і скорбота. Тому,що сьогодні був усічений мечем «найбільший народжений між жінками»(Мф.11:11) – святий пророк і хреститель Спасов Іоанн, тому сьогодні наша церква встановила строгий піст.

 Він названий самим найбільшим пророком зі всіх які, були в біблійній історії. Чому? Тому, що попередні пророки говорили, що має прийти Месія, а святий Іоанн, вказав людям на Місію зі словами: «Се агнець Божий вземляй грехи мира» (Ін.1:29). І сказав про Іісуса Христа не тільки як Спасителя, але як і Освятителя і Суддю всього світу: «В Его руке и секира, и лопата: очистит Господь гумно земное в день Страшного Суда и отделит пшеницу от плевел, праведников от грешников». (Мф.3:10) Тому сьогодні і славимо його, як святого новозавітнього пророка, вбитим злочестивим Іродом Антіпою, який на той час правив Галілеєю.

 Як ви сьогодні чули в Євангелії розповідалось про те, за яких обставин був вбитий Предтеча Господній. Святий апостол і євангеліст Марк говорить, що Ірод взяв Іоанна і посадив в темницю тому, що той звинувачував Ірода в тому, що він покинув свою закону жінку, і став незаконно жити із жінкою свого брата Філіпа – Іродіадою. Феофілакт Болгарский толкуючи це місце каже, що заключивши в темницю пророка він тим самим оберігав від злої Іродіади яка хотіла його смерті. А сам Ірод неодноразово підходив до пророка за порадами, тому, що вважав його, як мужа праведного, і боявся народу який знали його, як великого пророка, тому смерті святого він не хотів. Але одого разу, Ірод святкував своє день народженя. І ось, в розгарі свята, виходить танцювати дочка Іродіади – Саломія, і вона наскільки угодила Іроду, що він пообіцяв з клятвою дати все що вона забажає, навіть половину свого багатства. Пішовши до своєї мами і розказала про обіцянку Ірода Четвертовласника. І Іродіада не роздумуючи попросила голову Іоанна Хрестителя і дала навіть посудину, на якій мали принести честну голову пророка. Цар опечалився бо поважав Іоанна, як великого пророка, але за ради своєї безумної клятви і гостей, які були в ньго на святі, він дав наказ палачу принести голову Предтечи. І Саломія відає голову своїй мамі Іродіаді. Яка по Переданню колола голкою язик пророка, який облічав її в прелюбодіянні. Ось так пророк прийняв мученичеську смерть.

 Але кара Божа постигла Ірода вже тут на землі. Він з Іродіадою попали в полон де поглотила їх земля. А Саломія: одного разу проходила зимою через річку і провалилась під лід так, що тіло весіло у воді, а голова знаходилась над льодом. І весіла до того часу пока лід не перерізав її шию.

 Святитель Іоанн Златоуст говорить, що «Ірод – вбивши Предтечу Господнього, звершив не одне вбивство, а багато. Вбивши вчителя і цілителя душ, він разом з ним вбив і всіх тих, кого святий Іоанн міг при житті оживити своїм словом… І вбивши світильника світу, цар ще більше погрузився во тьму, а душа Іоанна продовжувала світити в аду, де всім возвіщала про прихід Спасителя».

 Чому вчить нас ця подія? Здавалось, зло перемогло добро – праведник вбитий. Да святий пророк закінчив життя мученическою смертю, але не забуте те добро і правду, яку він ніс людям. Справді, вже пройшло майже 2000р., від дня кончини пророка, і Мати-Церка постійно прославляє його, як земного ангела і небесного чоловіка, який показав нам всім приклад подвижницького життя, і навіть кожний вівторок посвячений сааме йому. Преп. Іустін Попович говорить, що Предтеча названий Спасителем, що він один з найбільших народжених жінками, ще тому, що він був першим новозавітнім мучеником за Христа. А за що пострадав? - За правду Божу в цьому світі, і спраді блаженна, щаслива кончина, тому,що Іісус Христос говорить: «Блажени изгнаны правди ради, яко тех есть Царство Небесное».(Мф.5:10). Апостол Павло говорить: «желающий жить благочестиво всегда будет гоним» (2Тим.3:12). І справді дивлячись на історію людства, завжди праведників гонили. У Старому Завіті майже всі пророки закінчили життя мученичеською смертю -, мучеників Макковеїв, яких замучили за вірність Богу, так і в Новому Завіті починаючи від предтечи Іоанна, святих апостолів і закінчуючи простими християнами всі терпіли муки заради правди яку приніс на землю Іісус Христос.

 Тому дорогі брати і сестри, давайте будемо молитвенно прибігати до Хрестителя Господнього Іоанна, як першого новозавітнього пророка, як першого проповідника Спасителя - Мессії, як першого мученика за Христа, як першого апостола Господнього, і щоб по його молитвам ми успішно пройшли поприще земного життя і почули слова нашого Спасителя: «Приидите, благословенные Отца Моего, наследуйте Царство, уготованное вам от сложения мира». (Мф. 25, 34). Амінь!

Видрич Павло

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин