Другие статьи

Из жизни будущего века
Из жизни будущего века
Возвращение домой. Ах, как блаженно возвращение домой! Тем более сладко возвращение в дом, в котором ждут родители, и братья, и сестры, и дети, и друзья!


История одной непослушной дочери
История одной непослушной дочери
Большую силу имеет слово родителей! Оно может низвесть на детей благословение Божие; оно же, сказанное в раздражении, может окончательно погубить детей, т.е. навлечь на них тяжкие бедствия.


Кальян - церковный взгляд на проблему
Кальян - церковный взгляд на проблему
Сейчас очень в моду вошло курение с использованием кальяна. Внешне он привлекателен тем, что как бы представляет альтернативу сигаретам.


Как привлечь молодежь к церковной жизни
Как привлечь молодежь к церковной жизни
В последние годы в Церкви уже почти никто не оспаривает то, что воспитательная работа в молодежной среде должна иметь свои особые формы и методы, свои специальные подходы.


Церковь и молодежь
Участники конференции «Церковь и молодежь» в Почаевской Духовной Семинарии
На протяжении несколько лет небольшой храм при Почаевской Духовной семинарии в честь преподобных Иова и Амфилохия в ночь с 31 декабря на 1 января собирает под своими сводами более 1000 богомольцев.


новий рік в Почаєвській Семінарії
Як проходив новий рік в Почаєвській Семінарії
Як новий рік розпочнеш так і його проведеш. Здавна існує таке повір’я, тому наші справи говорять за нас. Кожна людина наділена вибором, але чи вірно його робить залежить лише від неї.


Чего не дано «просвещенной» Европе
Чего не дано «просвещенной» Европе
Благодатный ум видит то, что не может видеть глаз; видит внутреннее под внешним, и видит сердце под платьем, и видит человека за лицедеем и Бога за человеком.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Високопреосвященнійшого Сергія, митрополита Тернопільського і Кременецького
боголюбивим пастирям, всечесному чернецтву
і всім вірним чадам Тернопільської єпархії

ХРИСТОС РАЖДАЄТЬСЯ!

«Избавление посла Господь людем Своим» (причастен праздника)

 Улюблені у Господі всечесні отці, дорогі браття і сестри!

 В нинішньому святкуванні Святою Православною церквою величної священної події Боговтілення небожителям і людям відкривається Божественна премудрість і любов до роду людського, яка була предвіщена споконвіку і здійснилась через Господа Іісуса Христа: "велия благочестия тайна: Бог явися во плоти " (1 Тим. 3,16). І нині Ангел возвіщає велику радість для всіх людей "яко родися вам днесь во граде Давидове Спаситель, Который есть Христос Господь" (Лк. 2,10-11).

 Творець і Промислитель роду людського Сам став людиною, щоб народившись на землі здійснити подвиг спасіння "людей Своих от грехов их" (Мф. 1,21). Радість Рождества Христа одночасно проста і неосяжна. Нам відкривається, що наш Бог, не віддалений Бог, сокритий в якихось далеких світах, а Той, Хто не хоче віддаляти Себе від нас і стає людиною в обіймах Пресвятої Діви Марії, щоб розділити всі наші життєві радості і скорботи. Віднині не існує ні найменшого розділення між Богом і людиною. Во Христі вони єдині. Не вистачає слів людських і ангельських щоб виразити цю тайну.

 Можемо сказати просто: Своєю любов'ю Бог приходить розділити з нами наше земне життя, а ми вдячною любов'ю приймаючи Його - повинні так по Божому жити, щоб приготуватися до того, що Бог дарує любящим Його - розділити з Ним Його Божественне життя в вічності Царства Небесного!

 Нині радіють всі святі, що це є день їх торжества. І грішники хай радіють тому, що і вони запрошені отримати прощення. А не знаючі Бога хай відкинуть свій сумнів і відчай тому, що і вони покликані до життя.

 В минулому році ми переживали великі потрясіння в народі і навіть в Церкві. Розуміємо, що це гріх хоче розділити нас з Богом і один з одним.

 А як би не був спотворенний гріхом наш світ, що би в ньому не відбувалось - це той світ, котрий Бог сотворив і котрий Він так любить, що прийшов спасти його...

 Щиро молімося за багатостраждальний народ наш, щоб подвигом покаяння перемогти воюючий проти нас гріх, і сподобитися благодаттю Рожденного Христа примиритися з Богом та між собою.

 А Младенець, Котрий лежить в яслах - це не просто миле і чарівне дитятко, - це Агнець, Котрий готується на заклання за людський гріх.

 В яслах - ціна нашої свободи: грішити, чи жити по-людськи. В яслах - наша впевненість в тому, що відтепер гріх не є таким значним в житті людства, а диявол - безсильний і смерть не страшна.

 Тому що Лежачий в яслах - цей кроткий, беззахисний Богомладенець - в Своєму смиренні і любові виявиться - сильніше всієї багатотисячолітньої історії людського зла і нечестя, болі та незгод, кознодійства диявола, бездонного страху смерті та спокус сьогодення.

 Ось тому Рождество Христове - це свято самої великої надії, яка тільки може бути у людини - надії на спасіння. І це дар Божий нам.

 Які щасливі люди - ми, християни, - що маємо такого милостивого і люблячого БОГА!

 З цією небесною і земною радістю Рождества Христа Спасителя сердечно вітаю правовірну і благочестиву Тернопільську паству.

 Воздаймо Славу Богу за Його безкінечну милість, за Його Божественне смирення, за подвиг Сина Божого, ставшого Сином людським - "нас бо ради родися Отроча младо, Превечный Бог".