Новости семинарской жизни

14.02.2016. В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора

20.01.2016. На свято Богоявлення в Почаївській семінарії звершили чин освячення води

02.01.2016. В Почаївській семінарії відбувся щорічний з'їзд молоді

01.01.2016. Почаївська семінарія відсвяткувала день пам'яті преп. Амфілохія Почаївського

05.12.2015. Ректор семінарії єпископ Нафанаїл на свято Введення до храму Пресвятої Богородиці звершив Літургію

11.11.2015. 10 листопада в Почаївській семінарії відбувся урочистий акт

10.11.2015. Почаївська семінарія відсвяткувала день пам'яті преп. Іова Почаївського

09.11.2015. Состоялись торжества по случаю 400-летия основания Киевских духовных школ

07.11.2015. Семінарський хор взяв участь у святкуванні ікони Божої Матері у Кременці

01.11.2015. Почаївську семінарію відвідав хор Свято-Успенської Києво–Печерської Лаври

23.10.2015. Почаївська семінарія звершила богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

02.10.2015. Престольне свято на честь святих мучениць – Віри, Надії та Любовіі матері їх Софії

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

Семинарский храм

14.02.2016 г. | Сторчовий С.В.
В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора

 14 лютого 2016 року в храмі Почаївської духовної семінарії відбулась зустріч нового ректора - єпископа Шумського, вікарія Тернопiльської єпархії Серафима (Залізницького)....

 

 14 лютого 2016 року в храмі Почаївської духовної семінарії відбулась зустріч нового ректора - єпископа Шумського, вікарія Тернопiльської єпархії Серафима (Залізницького).

 Для представлення нового ректора перед викладачами та студентами семінарії прибув митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Володимир, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври та єпископ Камінь-Каширський Нафанаїл (Крикота).

 Святкове розпочалося о 8.00 годині ранку в семінарському храмі. Під час богослужіння митрополит Сергій проголосив проповідь та привітав віруючих з воскресним днем.

 Після закінчення богослужіння митрополит Сергій прочитав рішення Священного Синоду про нові призначення для архиєреїв: на вакантну посаду ректора Почаївської духовної семінарії Синод обрав єпископа Серафима (Залізницького), призначивши його бути вікарієм Тернопільської єпархії із титулом Шумський, а Єпископом Камінь-Каширським, вікарієм Волинської єпархії призначити Преосвященного єпископа Шумського Нафанаїла, звільнивши його з посад вікарія Тернопільської єпархії та ректора Почаївської духовної семінарії. Зі своєї сторони єпископ Нафанаїл звернувся до викладачів, студентів та прихожан з прощальним словом, в якому підкреслив, що до нового служіння нас завжди призиває Господь Іісус Христос. Також владика Нафанаїл попросив благословіння і молитовної підтримки. Митрополит Сергій, вітаючи єпископа Нафанаїла, подарував йому ікону Святої Трійці та архиєрейський "Чиновник".

 Від корпорації викладачів семінарії до Архипастирів звернувся протоієрей Борис Лепський, який коротко підсумував всю діяльність єпископа Нафанаїла на посту ректора. Зі сторони викладачів Архипастирям подарували квіти та ікони.

 Нагадаємо, єпископ Нафанаїл (Крикота) пробув ректором Почаївської духовної семінарії з 1997-2016 рр. За весь цей час в семінарії відбулися значні зміни: кількість вихованців денної форми навчання збільшилася з 80 до 160 чоловік; відкрився сектор заочного навчання, на якому навчається теж близько 100 священнослужителів. Зроблений повний капітальний ремонт приміщення семінарії: в класах нові парти, нове освітлення, збудована нова кочегарка, приведена в порядок бібліотека семінарії, випускається внутрішня газета "Семінарист", працює сайт Почаївської семінарії, на якому висвітлюється життя духовного закладу, проповіді студентів та викладачів, статті на різну тематику, правила вступу до семінарії, фотогалерея та інше. Збільшився викладацький штат семінарії. Кожний тиждень, в п'ятницю, після вечері для студентів пропонується лекція на релігійно-моральну тематику. Крім цього, єпископ Нафанаїл та викладачі семінарії приймали участь у різних церковних конференціях. Важливою заслугою єпископа Нафанаїла є побудова семінарського храму на честь свв. Іова та Амфілохія Почаївських та його освячення в 2006 році. На даний час храм повністю впорядкований: кожний день звершується богослужіння, виголошуються проповіді викладачами та студентами семінарії, богослужіння звершує упорядкований штат священнослужителів із викладачів семінарії. В храмі проводяться актові дні та молодіжні зустрічі. За весь час перебування на посту ректора єпископа Нафанаїла зi стін семінарії вийшло бiля 1000 священнослужителів.

 Витяг iз журналу засiдання Священного Синоду УПЦ про призначення нового ректора.

 Сторчовий С.В.

В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора В Почаївської семінарії відбулась зустріч нового ректора