Друние статьи

Зачем перед иконой зажигаются лампадки
Зачем перед иконой зажигаются лампадки
Во-первых, потому, что вера наша есть свет. Сказал Христос: Я свет миру (Ин; 8, 12). Свет лампадки напоминает нам о том свете, которым Спаситель освещает наши души.


Чего не дано «просвещенной» Европе
Чего не дано «просвещенной» Европе
Благодатный ум видит то, что не может видеть глаз; видит внутреннее под внешним, и видит сердце под платьем, и видит человека за лицедеем и Бога за человеком.


Вифлеемская пещера
Вифлеемская пещера
«Только некий Бог может спасти мир!» Это последний крик философов и пророков древних времен. Это крик человечества, томящегося во оковах князя мира сего, в лабиринте без окон и дверей, в жизни, теряющейся в нирване и гадесе.


Из жизни будущего века
Из жизни будущего века
Возвращение домой. Ах, как блаженно возвращение домой! Тем более сладко возвращение в дом, в котором ждут родители, и братья, и сестры, и дети, и друзья!


История одной непослушной дочери
История одной непослушной дочери
Большую силу имеет слово родителей! Оно может низвесть на детей благословение Божие; оно же, сказанное в раздражении, может окончательно погубить детей, т.е. навлечь на них тяжкие бедствия.


Поучение на евангелие
Поучение на евангелие в крещенский сочельник и на Святое Богоявление
Естественно, народ почитал Иоанна гораздо выше Христа. Тот всю жизнь свою проводил в пустыне, был сын архиерея, носил необычайную одежду, призывал всех ко крещению и, сверх того, родился от неплодной

Як проходив новий рік в Почаєвській Семінарії

новий рік в Почаєвській Семінар

 Як новий рік розпочнеш так і його проведеш. Здавна існує таке повір’я, тому наші справи говорять за нас. Кожна людина наділена вибором, але чи вірно його робить залежить лише від неї. 2012 – особливий рік, адже випадає саме з суботи на неділю і в багатьох храмах священнослужителі зустрічали прийдешній рік разом із своєю паствою, прохаючи, молитовного благословіння достойно провести цей рік. На кожному приході України звершувалася якщо не нічна, то ранкова літургія і дуже велике значення має молитва в цей день.

 Все тече, все змінюється. Так і життя вносить свої корективи в повсякденність. Саме тому і виникло бажання зустріти Новий рік нетрадиційно, а молитовно в Свято-Успенській Почаївській Лаврі. Крім того, Рівненська єпархія спільно з Іонинським монастирем та Тернопільською єпархією організовувала Новорічний молодіжний православний форум, метою якого було зібрати для соборної молитви молодь України. Наші сподівання були перевершені. В Лавру приїхало більше трьохсот учасників форуму з 17 єпархій України, а також були учасники із Словаччини, Молдови, Польщі, Росії, Білорусі та інших держав. Зустріч Нового року розпочалася вечірнею у Свято-Успенському храмі. Після опівночі молодь зібралася соборно помолитися в семінарському храмі в честь Іова і Амфілохія Почаївських, до речі, 1 січня - День пам’яті преподобного Амфілохія Почаївського.

новий рік в Почаєвській Семінар

 Неділя 1 січня розпочалася ранньою літургією в храмі в честь Пресвятої Трійці. Близько 9 години молодь мала можливість побувати на Божественній літургії, що звершувалася архієрейським чином. Того ж дня на святкову літургію прибуло до Лаври дев’ять Владик. Важливе значення має спілкування священства з молоддю, а неабиякий інтерес та захоплення чинить бесіда з Владикою. Молодь також мала можливість відчути це спілкування в особі Владики Сергія, митрополита Тернопільського та Кременецького, що зустрівся з учасниками форуму на території Лаври в храмі похвали Пресвятої Богородиці.

 Вода…. Цілюща сила води відома людям з давніх-давен. А коли мова йде про джерело Святої Праведної Анни, то, взагалі, будь які коментарі тут недоречні. Цілющу силу джерела учасники форуму змогли відчути на собі, скупавшись по обіді. Але й це ще не все! Справді, коли священик стоїть на амвоні ти слухаєш проповідь, але не задаєш йому запитань. Підійти після церковного Богослужіння не завжди вистачає сміливості і, зрештою, таких як ти допитливих в отців багато, а часу на відповіді мало. Але є й такі речі, які важко запитати, а ось написати – інша справа. Відповіді на свої запитання молодь, а також присутні семінаристи 4 класу Почаївської Духовної семінарії, змогли отримати від прот. Андрія Царука, відповідального по роботі з молоддю в Радивилівському благочинні Рівненської єпархії.

новий рік в Почаєвській Семінар

 О. Андрій провів бесіду «Молодь і сучасне життя». В обговорення проблеми включилися всі присутні. Запитання писали у записках та задавали усно. Батюшку не хотіли відпускати, адже розмова була дуже цікавою і змістовною. По завершенні бесіди учасники ознайомилися з молодіжними проектами різних єпархії та різних країн. Спершу виступили гості – словаки, молдавани, білоруси і росіяни, після них слово взяли українські єпархії – Волинська, Київська та риску під всім підвела – Рівненська єпархія, яка представила діяльність молодіжного відділу. А саме: розповіла про молодіжні з’їзди, діючі молодіжки, міжнародні форуми, в яких представники єпархії брали участь, волонтерський рух та сайт молодіжного відділу. Щоб зняти робочу напругу дня вирішили поколядувати. Підкріплена святковим настроєм молодь різних єпархій та держав соборно поколядувала, що справило спочатку здивування, а з часом і захоплення місцевих мешканців. Довго не думаючи, вони й самі залюбки підхватили різдвяні піснеспіви.

 Відпочинок має здатність закінчуватися, а на його зміну приходять трудові будні. Тож, щоб закріпити святкову благодать, учасники форуму з самого ранку приклонилися до мощей преподобних Іова та Амфілохія, Почаївської ікони та стопи Божої Матері, сходили на Свято-Духівський скит Почаївської Лаври і сповнені Божественної благодаті та духовної радості роз’їхалися по своїх домівках. Новий рік залишиться ще на довгу пам’ять у серцях молоді, що зустрічала його у Почаївській Лаврі. Кожен поїхав додому з вірою в Бога та надією зустріти наступний 2013 рік в Свято-Успенській Почаївській Лаврі.

По матеріалам конференції "Церква та молодь"

ДРУГИЕ СТАТЬИ НА ЭТУ ТЕМУ

    Как узнать и искоренить главный порок ребенка

    На что обращать внимание при выборе супруга или супруги

    В чем состоит сила влияния жены на мужа

    Как прогнать нечистую силу?

    Как привлечь молодежь к церковной жизни