Календарь

Другие статьи

Методика диспута с сектантами
Методика диспута с сектантами
Людям, желающим отстоять православие от нападок сектантов, можно предложить использовать следующие советы


сила влияния жены на мужа
В чем состоит сила влияния жены на мужа
Женщина имеет великую силу как для добродетели, так и для порока», — говорит святой Иоанн Златоуст. «Никогда никакие силы мужчины (в семье) не могут устоять перед добром или злом женщины


Как прогнать нечистую силу?
Как прогнать нечистую силу?
Пьющих людей, дошедших до белой горячки, а по сути уже одержимых бесами, врачи пытаются спасти лекарственными препаратами.


Как узнать и искоренить главный порок ребенка
Как узнать и искоренить главный порок ребенка
В православно-христианской семье религиозное воспитание является неизменным спутником и основанием воспитания нравственного.


Как священник может помочь заключенным
Как священник может помочь заключенным
Работа с режимными учреждениями ГУИН (Главное Управление Исполнения Наказаний) отличается своей особой спецификой.


Миссионерство в школах
Миссионерство в школах и других учебных заведениях
За последнее десятилетие в большинстве регионов нашего государства произошли изменения в сфере деятельности образовательных учреждений, связанной с представлением о духовной жизни личности.

Піснеспівами та колядками семінаристи прикрасили дитячий виступ

Піснеспівами та колядками семінаристи прикрасили дитячий виступ

 День пам’яті святителя Миколая є особливим святом для дітей. В цей день по всіх містах відбуваються дитячі концерти, присвячені пам’яті цього великого угодника Божого, які супроводжується піснеспівами, колядками, віршами та багатьма подарунками.

 16 грудня в дитячому садку м. Почаєва відбувся дитячий концерт, посвячений святителю Миколаю, пам’ять якого звершується 19 грудня. На святкування були запрошені в ролі посланців від святителя Миколая вихованці Почаївської Духовної Семінарії.

 Піснеспівами та колядками семінаристи прикрасили дитячий виступ, звернулися до дітей з святковим привітанням та повчальним словам. Також вихованці семінарії вручили дітям святкові подарунки від чудотворця Миколая.

 20 грудня святкування продовжилося в Почаївській школі в молодших класах. Учні школи підготовили прекрасний концерт для своїх батьків та вчителів, який супроводжувався музичнимипіснеспівами та віршами, посвяченими святителю Миколаю. На концерті були присутні представники Почаївської Духовної Семінарії, вихованці 4 класу Пріц Василь та Шиманський Андрій. Вони ознайомили дітей і життям святителя Миколая, розповіли їм цікаві випадки про чудеса, які він творив, а також вказали на корисні приклади з його життя і вручили подарунки та ікони із зображення святителя. Закінчилось свято роздачею солодощів і подарунків від батьків.

 Вихованці Духовної Школи були вражені високим духовним вихованням школярів, гарною підготовкою концерту і були вдячні, що їх запросили зробити внесок в духовне зростання молодого покоління. Семінаристи зробили для себе висновок, що дуже велику роль у вихованні підростаючого покоління мають організація та проведення таких духовних вистав у навчальних закладах. Лише на таких зібраннях діти можуть пізнати високі духовні істини та навчитися моральності із прикладів життій святих, тому що оточуючий світ несе в собі лише погані наслідки, виховує в дітях розпущеність, безрелігійність, ворожнечу в суспільстві та інше.

 Ще болісно спостерігати, що останнім часом розвивається тенденція перетворення святого Миколая Чудотворця на Діда Мороза чи Санта Клауса з Кока-колою в руках та торбою подарунків за плечами. Таке поганське розуміння свята пропагується з екранів телебачення, в школах, сім’ях. В азарті інтересу до торби з подарунками важливо не розгубити духовну цінність та значення свята: подвиг віри святого, його милосердя та любов до ближніх. До речі, «подарунки на Миколая» виникли як спроба хоча б у ці дні обдарувати бідних та знедолених так, як це робив святий Миколай – таємно та щедро. Однак пізніше ця чудова традиція виродилася. Хотілося, щоб проведені вистави послужили для дітей повчальними уроками на майбутнє життя.

Вихованці Шиманський Андрій, Пріц Василь
вихователі недільної школи при Почаївській Духовній Семінарії

ДРУГИЕ СТАТЬИ НА ЭТУ ТЕМУ

    Як проводять різдвяний піст вихованці Почаївської Семінарії

    Участники конференции «Церковь и молодежь» в Почаевской Духовной Семинарии

    Як проходив новий рік в Почаєвській Семінарії

    20-летие со дня основания духовного заведения

    Знакомство с незнакомыми людьми