Семинарский храм

26.06.2013 г.

В Почаївській Духовній Семінарії відбувся ювілейний 20-й випуск

  26 червня 2013 року В Почаївській Духовній Семінарії відбувся ювілейний 20-й випуск вихованців, які закінчили повний курс навчання. В цьому році було 27 випускників денного відділення і 41 — заочного відділеня.

  Святкове богослужіння розпочалося в Успенському соборі Почаївської Лаври, яке очолили Митрополит Тернопільський та Кременецький Сергій і Митрополит Почаївський Володимир. Їм співслужили: ректор семінарії - архімандрит Нафанаїл, проректори семінарії - протоієрей Олег і протоієрей Борис, а також інші священнослужителі (викладачі семінарії). Крім духовенства та вихованців семінарії на богослужінні були присутні гості: батьки та рідні випускників і прихожани Лаври.

  Після Божественної Літургії був відслужений святковий молебень, по закінченні якого всі вихованці разом з викладачами та Митрополитом Сергієм поклонилися святиням лаври – Почаївській іконі Божої Матері, мощам преп. Іова та Амфілохія та Стопі Божої Матері.

 Актова частина, присвячена 20-му випуску, розпочалася в Свято-Троїцькому соборі. Були зачитані привітання Святійшого Патріарха Кирила, Блаженнішого Митрополита Володимира та Преосвященнішого Єпископа Климента (Голови Учбового Комітету УПЦ) з нагоди 20-ої річниці випуску ПДС. Протоієрей Борис, проректор семінарії по учбовій роботі, зачитав річний звіт про життя та діяльність семінарії. Зі словом привітання до всіх звернувся Митрополит Сергій, який побажав випускникам укріплятись благодаттю Святого Духа для служіння Христовій Церкві і виконанні волі Божої у своєму житті. Привітав випускників і Митрополит Володимир, який побажав їм зберігати і приумножувати дар віри для відповідального пастирського служіння. Також з привітальним словом звернувся ректор ПДС – архімандрит Нафанаїл, який підкреслив значення великого Таїнства Євхаристії у житті кожного християнина.

  Хор Почаївської Духовної Семінарії під керівництвом Олександра Демяновича Москвича виконав наступні музичні твори: тропарь Святій Трійці, гімн Св. Кирилу та Мефодію (муз. Главача), «Христос воскресе» (муз. А. Туренкова), кондак Хрещенню Русі, «Земле русская» Києво-Печерської Лаври (інтерпретація архім. Матфея (Мормиля)) та ін.

  Актова частина, присвячена 20-му випуску в Почаївській Семінарії, закінчилась врученням дипломів бакалавра та святковою трапезою.

Сиротинський Сергій