Календарь

4.12.2012 г.

Поїздка в Загаєцький монастир

 25 листопада 2012 року вся Православна Церква святкує свято Іоанна Милостивого, патріарха Александрійського. Але особливо він почитається в Загаєцькому монастирі, що на Тернопільщині. Настоятель монастиря отець Геронтій кожного року запрошує в цей день хор із Почаївської духовної семінарії. І в цьому році нам випала можливість вкотре відвідати цей древній монастир, цікавий своєю історією. Прибувши до нього, нас зустріли люди, які із самого рання, залишаючи всі свої життєві турботи вже чекали на приїзд владики та його архіпастирського повчального слова.

  І ось, задзвонили дзвони, почулись в народі вигуки, що «Владика Сергій…!» Першими митрополита зустріли маленькі діти, які своїми ангельськими голосами прославляли Бога та вітали архіпастиря з великим святом. Владика зайшовши в храм, привітав отця настоятеля, всіх отців, та весь православний люд що зібрався для молитви. Потім владика розпочав літургію. Хоча храм був переповнений людьми, але була тиша. Відчувалось, що народ молиться по прикладу свого архіпастиря. По закінченню служби, владика сказав проповідь, в якій закликав весь люд, щоб у важкий час сьогодення не забували про те: що потрібно молитись, ходити і надалі в храм Божий, та творити добрі справи нашим ближнім- як це робив святий Іоан Милостивий.

 По закінченню святкової трапези, владика Сергій ще раз всіх благословив і попрощавшись від`їхав. І напевно, згадка про цей день залишиться не тільки у місцевих жителів але і у нас.

 Чорней Максим