Другие статьи

Нужно ли причащать больных
Нужно ли причащать больных
Многие пустынники, жившие вдалеке от храмов и священников, боялись умереть без Причастия и горячо молились Богу, чтобы перед смертью Он послал им священника с Причастием


Поучение на евангелие
Поучение на евангелие в приготовительные дни перед Великим постом
Не удивляйся тому, что диавол, говоря с Христом, бросается то в ту, то в другую сторону. Подобно тому как бойцы, получив смертельную рану и обливаясь кровию


Миссионерская деятельность Православной Церкви
Миссионерская деятельность Православной Церквив современном мире
Великий миссионер XIX в., прославленный в лике святых нашей Церкви, святитель Иннокентий Московский, видел в миссии подвиг свидетельства о Христе


Как привлечь молодежь к церковной жизни
Как привлечь молодежь к церковной жизни
В последние годы в Церкви уже почти никто не оспаривает то, что воспитательная работа в молодежной среде должна иметь свои особые формы и методы, свои специальные подходы.


Ругань и сквернословие - кому это выгодно?
Ущербность всегда агрессивна, и эта агрессивность проявляется прежде всего на уровне языка. В языке выявляется и «приблатненность»


Из жизни первых христиан
Никогда еще в истории мира не выступали одна против другой две столь неравные силы, как античное язычество и юное христианство, римское государство и христианская Церковь
12.11.2012 г.
Салій Вадим


Актовий день в Почаївській Семінарії присвячений пам’яті преп. Іова

 11 листопада у стінах Духовної Семінарії відбувся святковий урочистий захід, який присвячений пам’яті преподобного Іова. Такий урочистий вечір відбувається з року в рік , і як зауважив владика намісник – це уже традиція.

 На зустрічі були присутні: намісник Лаври – митрополит Володимир, ректор Духовної школи – архімандрит Нафанаїл з проректорським складом, більшість викладачів, а також усі вихованці нашої школи.

 Святковий вечір відкрив Ректор Семінарії – архімандрит Нафанаїл, який з словом привітання на честь свята преподобного звернувся до всіх присутніх. Про преподобного зауважив: «Он в свое время был свидетелем той истины, которую принес Господь на землю. Его нетленные мощи продолжают свидетельствовать о его благодатном теле. И сегодня наша встреча это продолжение той памяти, которую совершаем и обсуждение вопроса связанных с той жизнью, которую провел преподобный Иов».

 З словом привітання звернувся владика до викладачів та студентів, яких в першу чергу привітав з святом преп. Іова. Намісник зауважив: «Що добра традиція у нашій семінарії в день пам'яті преподобного або одни із днів його вшанування збиратися у стінах духовного закладу для обговорювання духовних тем. Для братії Лаври також і студентів пам'ять преподобного – це велике свято. Оскільки від святого, від його нетлінних мощей вже багато років почерпаємо благодать Божу». У житті преподобного написано: « Одних потішає, інших вразумляє,богогоборців і єретиків облічає» - це для нас духовна радість і ми вдосконалюємся і утверждаємся у вірі.

 Владика наголосив: «Що ми призвані подражати святим не даремно апостол Павел говорив: «братия поминайте наставники ваши, которые проповедовали вам слово Божие взирая на их кончину, подражайте их вере». Ясна річ, що кожен християнин повинен подражати, а особливо ми священнослужителі, головною задачею яких являється несіння слова істини оточуючим людям. Браття семінаристи, перебуваючи на цій святій горі, вивчаючи богослов’я, знають, що першим богослов’ям є поклоніння святим мощам. Ми віримо, що кожна святиня випромінює духовне світло, божественну благодать. Перебуваючи біля мощей, стопи Божої Матері ми розуміємо, що у якійсь мірі просвіщаємось, але саме головне те, щоб цю благодать зберегти у собі, оскільки вона кожного з нас укріпляє, надихає, освящає». Намісник зауважив, що благоприятний час для вихованців, що можна в любий час приступити до невичерпного джерела, яким являються святині Почаївського монастиря.

 Владика наголосив вихованцям, що кожен не випадково перебуває у цьому закладі і в скорому часі потрібно проповідувати Слово Боже в священицькому сані. Тому закликав до вдосконалення, самостійності, молитви, щоб у скорому майбутньому полегшити нашу проповідницьку діяльність.

 Священицький шлях він не легкий, але оскільки Господь нас призвав на це служіння ми з вдячністю повинні нести цей хрест, не противлячись волі Божій. Сучасним людям усе здається парадоксальним, вони вважають що блаженний той, хто багатий, ситий той хто сміється, але Євангелія говорить інакше: «блаженны милостивые, кроткие, плачущие и горе вам насыщенные и смеющиеся». І для людей це парадокс, оскільки сучасні цінності протирічать Євангелію. І преподносячи людям істине вчення люди не готові його сприйняти. Але щоб полегшити життя нам потрібно бути справжніми воїнами. Стараймося спішити на молитву, уроки, послушання загартовуючи себе на майбутнє пастирське служіння. На цій зустрічі протоієрей Віктор Аніпко зачитав доповідь на тему: «Святоотеческое предание и его свидетельство в современном мире».

 По закінченню торжественної церемонії прикрасив святий вечір хор Почаївської Духовної Семінарії під керівництвом протодиякона Олександра Пушкарьова. Прославляючи у піснеспівах Господа, Пречисту Матір та угодника Божого Іова. На завершення свого виступу владика ще раз привітав усіх з святковим урочистим днем, бажаючи допомоги Божої, усердя подальшому житті і кожному з вихователів та учнів подарив книги та церковний календар, на пам’ять про цю зустріч.

Салій Вадим, вихованець 4-го класу