8.11.2012 г.

Хор Почаївської Семінарії відвідав церкву св. Димитрія Солунського

 8 Листопада наша свята Православна Церква вшановує пам’ять святого великомученика Димитрія Солуньського, який був градоначальником міста Солунь, і ось будучи на цій великій посаді, його імператор змушував, щоб він всіляко притісняв християн у своїй області. Але святий Димитрій навпаки став навертати людей до Христа із язичества. І ось за це ревностне навернення людей до Христової віри, до правди Божої і був мучимий і вбитий святий Димитрій.

 Свята Церква присвоює йому звання великомученика, тобто той, хто притерпів великі муки за Христа і святу віру в Нього. В честь святого великомученика, збудовано дуже багато храмів по всьому світі,і одним із таких являється храм Великомученика Димитрія Солуньського в селі Дунаїв, Кременецького району Тернопільської області. Цей храм відвідав в цей святковий день, та очолив Божественну Літургію Високопреосвященнійший Сергій Митрополит Тернопільський і Кременецький. На святковому Богослужінні по благословенню Блаженнійшого Володимира Митрополита Київського і всієї України, під спів духовенства та хору "Аксіос", був нагороджений митрою настоятель цього храму протоієрей Анатолій (Бай).

 Під час своєї архіпастирської проповіді митрополит Сергій особливо підкреслив стійкість, та чистоту православної віри, повчав про силу молитви, та про любов до ближнього. Напередодні свята в храм була подарована ікона з частичкою мощей святого Димитрія Солуньського, до якої великим потоком приклонялися прихожани храму та гості із сусідніх сіл. На згадку про це торжество, Владика Сергій благословив кожного іконкою, і побажав всім людям Божого благословіння.

Малиш Іоанн